KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12872138
nr 1287 2138
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, Stadshusregattan. Signerad, daterad -23. Motivet: 20x40 cm
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 november 2019
kl 20:06:49
11/11 18:48:30
250 kr
11/11 19:20:45
Gerhard Albe
Läs mer om Gerhard Albe